Tournaments

# -- Indicates participation later vacated due to NCAA infractions.

  • 1973     1974     1975     1976     1977     1978     1979    
  • 1980     1981     1982     1983     1984     1985     1986     1987     1988     1989    
  • 1990     1991     1992     1993     1994     1995     1996     1997     1998     1999    
  • 2000     2001     2002     2003     2004     2005     2006     2007     2008     2009    
  • 2010     2011     2012     2013     2014     2015     2016     2017     2018     2019    
  • Divider

    1973

    DATE RESULT LOCATION
    Semifinals
    Dec. 1 Juniata 35, Bridgeport 14 Bridgeport
    Dec. 1 Wittenberg 21, San Diego 14 Springfield
    Stagg Bowl
    Dec. 8 Wittenberg 41, Juniata 0 Phenix City

    Divider

    1974

    DATE RESULT LOCATION
    Semifinals
    Nov. 30 Central 17, Evansville 16 Evansville
    Nov. 30 Ithaca 27, Slippery Rock 14 Ithaca
    Stagg Bowl
    Dec. 7 Central 10, Ithaca 8 Phenix City

    Divider

    1975

    DATE RESULT LOCATION
    First Round
    Nov. 22 Widener 14, Albright 6 Chester
    Nov. 22 Millsaps 28, Colorado College 21 Colorado Springs
    Nov. 22 Ithaca 41, Fort Valley State 12 Ithaca
    Nov. 22 Wittenberg 17, Indiana Central 13 Springfield
    Semifinals
    Nov. 29 Wittenberg 55, Millsaps 22 Springfield
    Nov. 29 Ithaca 23, Widener 14 Ithaca
    Stagg Bowl
    Dec. 6 Wittenberg 28, Ithaca 0 Phenix City

    Divider

    1976

    DATE RESULT LOCATION
    First Round
    Nov. 20 Towson State 14, C.W. Post 10 Brookville
    Nov. 20 St. Lawrence 26, Albright 7 Canton
    Nov. 20 Buena Vista 20, Carroll 14 (ot) Waukesha
    Nov. 20 St. John's 46, Augustana 7 Rock Island
    Semifinals
    Nov. 27 St. John's 61, Buena Vista 0 Collegeville
    Nov. 27 Towson State 38, St. Lawrence 36 Towson
    Stagg Bowl
    Dec. 4 St. John's 31, Towson State 28 Phenix City

    Divider

    1977

    DATE RESULT LOCATION
    First Round
    Nov. 19 Albany 51, Hampden-Sydney 45 Hampden-Sydney
    Nov. 19 Minnesota-Morris 13, Albion 10 Morris
    Nov. 19 Wabash 20, St. John's 9 Collegeville
    Nov. 19 Widener 19, Central 0 Pella
    Semifinals
    Nov. 26 Widener 33, Albany 15 Chester
    Nov. 26 Wabash 37, Minnesota-Morris 21 Crawfordsville
    Stagg Bowl
    Dec. 3 Widener 39, Wabash 36 Phenix City

    Divider

    1978

    DATE RESULT LOCATION
    First Round
    Nov. 18 Baldwin Wallace 71, St. Lawrence 7 Berea
    Nov. 18 Carnegie Mellon 24, Dayton 21 Pittsburgh
    Nov. 18 Wittenberg 6, Ithaca 3 Ithaca
    Nov. 18 Minnesota-Morris 23, St. Olaf 10 Morris
    Semifinals
    Nov. 25 Baldwin Wallace 31, Carnegie Mellon 6 Berea
    Nov. 25 Wittenberg 35, Minnesota-Morris 14 Springfield
    Stagg Bowl
    Dec. 2 Baldwin Wallace 24, Wittenberg 10 Phenix City

    Divider

    1979

    DATE RESULT LOCATION
    First Round
    Nov. 17 Widener 29, Baldwin Wallace 8 Chester
    Nov. 17 Ithaca 27, Dubuque 7 Dubuque
    Nov. 17 Wittenberg 21, Millersville 14 Millersville
    Nov. 17 Carnegie Mellon 31, Minnesota-Morris 25 (ot) Pittsburgh
    Semifinals
    Nov. 24 Wittenberg 17, Widener 14 Springfield
    Nov. 24 Ithaca 15, Carnegie Mellon 6 Ithaca
    Stagg Bowl
    Dec. 1 Ithaca 14, Wittenberg 10 Phenix City

    Divider

    1980

    DATE RESULT LOCATION
    First Round
    Nov. 22 Dayton 34, Baldwin Wallace 0 Dayton
    Nov. 22 Minnesota-Morris 41, Dubuque 35 Morris
    Nov. 22 Widener 43, Bethany 12 Bethany
    Nov. 22 Ithaca 41, Wagner 13 Ithaca
    Semifinals
    Nov. 29 Ithaca 36, Minnesota-Morris 0 Ithaca
    Nov. 29 Dayton 28, Widener 24 Chester
    Stagg Bowl
    Dec. 6 Dayton 63, Ithaca 0 Phenix City

    Divider

    1981

    DATE RESULT LOCATION
    First Round
    Nov. 21 Montclair State 13, Alfred 12 Alfred
    Nov. 21 Widener 10, West Georgia 3 Carrollton
    Nov. 21 Lawrence 21, Minnesota-Morris 14 (ot) Appleton
    Nov. 21 Dayton 19, Augustana 7 Dayton
    Semifinals
    Nov. 28 Widener 23, Montclair State 12 Chester
    Nov. 28 Dayton 38, Lawrence 0 Dayton
    Stagg Bowl
    Dec. 5 Widener 17, Dayton 10 Phenix City

    Divider

    1982

    DATE RESULT LOCATION
    First Round
    Nov. 20 Augustana 28, Baldwin Wallace 22 Berea
    Nov. 20 St. Lawrence 43, Wagner 34 Staten Island
    Nov. 20 Bishop 32, Wartburg 7 Waverly
    Nov. 20 West Georgia 31, Widener 24 (ot) Carrollton
    Semifinals
    Nov. 27 West Georgia 27, Bishop 6 Carrollton
    Nov. 27 Augustana 14, St. Lawrence 0 Rock Island
    Stagg Bowl
    Dec. 4 West Georgia 14, Augustana 0 Phenix City

    Divider

    1983

    DATE RESULT LOCATION
    First Round
    Nov. 19 Augustana 22, Adrian 21 Rock Island
    Nov. 19 Salisbury 16, Carnegie Mellon 14 Pittsburgh
    Nov. 19 Union 51, Hofstra 19 Hempstead
    Nov. 19 Wisconsin-La Crosse 43, Occidental 42 Los Angeles
    Semifinals
    Nov. 26 Union 23, Salisbury 21 Salisbury
    Nov. 26 Augustana 21, Wisconsin-La Crosse 15 Rock Island
    Stagg Bowl
    Dec. 3 Augustana 21, Union 17 Kings Mills

    Divider

    1984

    DATE RESULT LOCATION
    First Round
    Nov. 17 Union 26, Plymouth State 14 Schenectady
    Nov. 17 Augustana 14, Dayton 13 Dayton
    Nov. 17 Washington and Jefferson 22, Randolph-Macon 21 Ashland
    Nov. 17 Central 23, Occidental 22 Pella
    Semifinals
    Nov. 24 Augustana 23, Union 6 Rock Island
    Nov. 24 Central 20, Washington and Jefferson 0 Pella
    Stagg Bowl
    Dec. 8 Augustana 21, Central 12 Kings Mills

    Divider

    1985

    DATE RESULT LOCATION
    First Round
    Nov. 23 Gettysburg 14, Lycoming 10 Gettysburg
    Nov. 23 Ithaca 13, Union 12 Schenectady
    Nov. 23 Salisbury 35, Carnegie Mellon 22 Salisbury
    Nov. 23 Occidental 28, St. John's 10 Los Angeles
    Nov. 23 Augustana 26, Albion 10 Rock Island
    Nov. 23 Mount Union 35, Denison 3 Alliance
    Nov. 23 Central 27, Coe 7 Pella
    Nov. 23 Montclair State 28, Western Connecticut 0 Upper Montclair
    Quarterfinals
    Nov. 30 Gettysburg 22, Salisbury 6 Gettysburg
    Nov. 30 Augustana 21, Mount Union 14 Rock Island
    Nov. 30 Central 71, Occidental 0 Pella
    Nov. 30 Ithaca 50, Montclair State 28 Ithaca
    Semifinals
    Dec. 7 Ithaca 34, Gettysburg 0 Ithaca
    Dec. 7 Augustana 14, Central 7 Rock Island
    Stagg Bowl
    Dec. 14 Augustana 20, Ithaca 7 Phenix City

    Divider

    1986

    DATE RESULT LOCATION
    First Round
    Nov. 22 Ithaca 24, Union 17 (ot) Schenectady
    Nov. 22 Susquehanna 28, Washington and Jefferson 20 Washington
    Nov. 22 Salisbury 34, Emory and Henry 20 Bristol
    Nov. 22 Mount Union 42, Dayton 36 Dayton
    Nov. 22 Augustana 34, Hope 10 Holland
    Nov. 22 Central 37, Buena Vista 0 Storm Lake
    Nov. 22 Concordia-Moorhead 24, Wisconsin-Stevens Point 15 Moorhead
    Nov. 22 Montclair State 24, Hofstra 21 Hempstead
    Quarterfinals
    Nov. 29 Ithaca 29, Montclair State 15 Ithaca
    Nov. 29 Concordia-Moorhead 17, Central 14 Pella
    Nov. 29 Salisbury 31, Susquehanna 17 Selinsgrove
    Nov. 29 Augustana 16, Mount Union 7 Alliance
    Semifinals
    Dec. 6 Salisbury 44, Ithaca 40 Ithaca
    Dec. 6 Augustana 41, Concordia-Moorhead 7 Rock Island
    Stagg Bowl
    Dec. 13 Augustana 31, Salisbury 3 Phenix City

    Divider

    1987

    DATE RESULT LOCATION
    First Round
    Nov. 21 Washington and Jefferson 23, Allegheny 17 (ot) Meadville
    Nov. 21 Wagner 38, Rochester 14 Staten Island
    Nov. 21 Emory and Henry 49, Ferrum 7 Roanoke
    Nov. 21 Dayton 52, Capital 28 Dayton
    Nov. 21 Augustana 53, Hiram 0 Rock Island
    Nov. 21 St. John's 7, Gustavus Adolphus 3 St. Peter
    Nov. 21 Central 17, Menlo 0 Pella
    Nov. 21 Fordham 41, Hofstra 6 Hempstead
    Quarterfinals
    Nov. 28 Wagner 21, Fordham 0 Bronx
    Nov. 28 Emory and Henry 23, Washington and Jefferson 16 Washington
    Nov. 28 Dayton 38, Augustana 36 Dayton
    Nov. 28 Central 13, St. John's 3 Pella
    Semifinals
    Dec. 5 Wagner 20, Emory and Henry 15 Emory
    Dec. 5 Dayton 34, Central 0 Dayton
    Stagg Bowl
    Dec. 12 Wagner 19, Dayton 3 Phenix City

    Divider

    1988

    DATE RESULT LOCATION
    Regionals
    Nov. 19 Central 7, Concordia-Moorhead 0 Moorhead
    Nov. 19 Wisconsin-Whitewater 29, Simpson 27 Indianola
    Nov. 19 Cortland 32, Hofstra 27 Cortland
    Nov. 19 Ithaca 34, Wagner 31 (ot) Staten Island
    Nov. 19 Ferrum 34, Rhodes 10 Rocky Mount
    Nov. 19 Moravian 17, Widener 7 Bethlehem
    Nov. 19 Augustana 25, Adrian 7 Rock Island
    Nov. 19 Wittenberg 35, Dayton 28 (ot) Dayton
    Quarterfinals
    Nov. 26 Ferrum 49, Moravian 28 Rocky Mount
    Nov. 26 Augustana 28, Wittenberg 14 Springfield
    Nov. 26 Central 16, Wisconsin-Whitewater 13 Whitewater
    Nov. 26 Ithaca 24, Cortland 17 Ithaca
    Semifinals
    Dec. 3 Ithaca 62, Ferrum 28 Ithaca
    Dec. 3 Central 23, Augustana 17 (ot) Pella
    Stagg Bowl
    Dec. 10 Ithaca 39, Central 24 Phenix City

    Divider

    1989

    DATE RESULT LOCATION
    Regionals
    Nov. 18 Ferrum 41, Washington and Jefferson 7 Rocky Mount
    Nov. 18 Union 42, Cortland 14 Schenectady
    Nov. 18 Lycoming 21, Dickinson 0 Carlisle
    Nov. 18 Dayton 35, John Carroll 10 Dayton
    Nov. 18 Millikin 21, Augustana 12 Decatur
    Nov. 18 Central 55, St. Norbert 7 Pella
    Nov. 18 St. John's 42, Simpson 35 Collegeville
    Nov. 18 Montclair State 23, Hofstra 6 Upper Montclair
    Quarterfinals
    Nov. 25 St. John's 27, Central 24 Pella
    Nov. 25 Dayton 28, Millikin 16 Dayton
    Nov. 25 Ferrum 49, Lycoming 24 Williamsport
    Nov. 25 Union 45, Montclair State 6 Schenectady
    Semifinals
    Dec. 2 Dayton 28, St. John's 0 Dayton
    Dec. 2 Union 37, Ferrum 21 Rocky Mount
    Stagg Bowl
    Dec. 9 Dayton 17, Union 7 Phenix City

    Divider

    1990

    DATE RESULT LOCATION
    Regionals
    Nov. 17 Washington and Jefferson 10, Ferrum 7 Washington
    Nov. 17 Trenton State 24, Ithaca 14 Ithaca
    Nov. 17 Lycoming 17, Carnegie Mellon 7 Williamsport
    Nov. 17 Dayton 24, Augustana 14 Dayton
    Nov. 17 Allegheny 26, Mount Union 15 Alliance
    Nov. 17 St. Thomas 24, Wisconsin-Whitewater 23 Whitewater
    Nov. 17 Central 24, Redlands 14 Pella
    Nov. 17 Hofstra 35, Cortland 9 Hempstead
    Quarterfinals
    Nov. 24 Hofstra 38, Trenton State 3 Ewing
    Nov. 24 Lycoming 24, Washington and Jefferson 0 Washington
    Nov. 24 Allegheny 31, Dayton 23 Meadville
    Nov. 24 Central 33, St. Thomas 32 St. Paul
    Semifinals
    Dec. 1 Lycoming 20, Hofstra 10 Hempstead
    Dec. 1 Allegheny 24, Central 7 Pella
    Stagg Bowl
    Dec. 8 Allegheny 21, Lycoming 14 (ot) Bradenton

    Divider

    1991

    DATE RESULT LOCATION
    Regionals
    Nov. 23 Allegheny 24, Albion 21 (ot) Meadville
    Nov. 23 Susquehanna 21, Dickinson 20 Carlisle
    Nov. 23 Lycoming 18, Washington and Jefferson 16 Williamsport
    Nov. 23 Union 55, Massachusetts-Lowell 16 Schenectady
    Nov. 23 Ithaca 31, Glassboro State 10 Ithaca
    Nov. 23 Dayton 27, Baldwin Wallace 10 Dayton
    Nov. 23 St. John's 75, Coe 2 Collegeville
    Nov. 24 Wisconsin-La Crosse 28, Simpson 13 Cedar Falls
    Quarterfinals
    Nov. 30 St. John's 29, Wisconsin-La Crosse 10 Minneapolis
    Nov. 30 Dayton 28, Allegheny 25 (ot) Meadville
    Nov. 30 Ithaca 35, Union 23 Ithaca
    Nov. 30 Susquehanna 31, Lycoming 24 Selinsgrove
    Semifinals
    Dec. 7 Ithaca 49, Susquehanna 13 Selinsgrove
    Dec. 7 Dayton 19, St. John's 7 Dayton
    Stagg Bowl
    Dec. 14 Ithaca 34, Dayton 20 Bradenton

    Divider

    1992

    DATE RESULT LOCATION
    Regionals
    Nov. 21 Buffalo State 28, Ithaca 26 Ithaca
    Nov. 21 Rowan 41, WPI 14 Glassboro
    Nov. 21 Washington and Jefferson 33, Lycoming 0 Williamsport
    Nov. 21 Emory and Henry 17, Thomas More 0 Emory
    Nov. 21 Wisconsin-La Crosse 47, Redlands 26 La Crosse
    Nov. 21 Central 20, Carleton 8 Pella
    Nov. 21 Illinois Wesleyan 21, Aurora 12 Bloomington
    Nov. 21 Mount Union 27, Dayton 10 Dayton
    Quarterfinals
    Nov. 28 Wisconsin-La Crosse 34, Central 9 Ames
    Nov. 28 Mount Union 49, Illinois Wesleyan 27 Alliance
    Nov. 28 Rowan 28, Buffalo State 19 Buffalo
    Nov. 28 Washington and Jefferson 51, Emory and Henry 15 Washington
    Semifinals
    Dec. 5 Wisconsin-La Crosse 29, Mount Union 24 La Crosse
    Dec. 5 Washington and Jefferson 18, Rowan 13 Glassboro
    Stagg Bowl
    Dec. 12 Wisconsin-La Crosse 16, Washington and Jefferson 12 Bradenton

    Divider

    1993

    DATE RESULT LOCATION
    Regionals
    Nov. 20 Washington and Jefferson 27, Moravian 7 Washington
    Nov. 20 Rowan 29, Buffalo State 6 Glassboro
    Nov. 20 Frostburg State 26, Wilkes 25 Wilkes-Barre
    Nov. 20 Mount Union 40, Allegheny 7 Alliance
    Nov. 20 William Paterson 17, Union 7 Schenectady
    Nov. 20 St. John's 32, Coe 14 Collegeville
    Nov. 20 Albion 41, Anderson 21 Albion
    Nov. 20 Wisconsin-La Crosse 55, Wartburg 26 La Crosse
    Quarterfinals
    Nov. 27 Mount Union 30, Albion 16 Alliance
    Nov. 27 St. John's 47, Wisconsin-La Crosse 25 La Crosse
    Nov. 27 Washington and Jefferson 28, Frostburg State 7 Frostburg
    Nov. 27 Rowan 37, William Paterson 0 Wayne
    Semifinals
    Dec. 4 Mount Union 56, St. John's 8 Alliance
    Dec. 4 Rowan 23, Washington and Jefferson 16 Washington
    Stagg Bowl
    Dec. 11 Mount Union 34, Rowan 24 Salem

    Divider

    1994

    DATE RESULT LOCATION
    Regionals
    Nov. 19 St. John's 51, La Verne 12 Collegeville
    Nov. 19 Plymouth State 19, Merchant Marine 18 Plymouth
    Nov. 19 Ithaca 10, Buffalo State 7 (ot) Ithaca
    Nov. 19 Widener 14, Dickinson 0 Carlisle
    Nov. 19 Albion 28, Augustana 21 Albion
    Nov. 19 Mount Union 28, Allegheny 19 Meadville
    Nov. 19 Washington and Jefferson 28, Trinity (TX) 0 San Antonio
    Nov. 19 Wartburg 22, Central 21 Pella
    Quarterfinals
    Nov. 26 Albion 34, Mount Union 33 Albion
    Nov. 26 St. John's 42, Wartburg 14 Collegeville
    Nov. 26 Washington and Jefferson 37, Widener 21 Washington
    Nov. 26 Ithaca 22, Plymouth State 7 Plymouth
    Semifinals
    Dec. 3 Albion 19, St. John's 16 Collegeville
    Dec. 3 Washington and Jefferson 23, Ithaca 19 Ithaca
    Stagg Bowl
    Dec. 10 Albion 38, Washington and Jefferson 15 Salem

    Divider

    1995

    DATE RESULT LOCATION
    Regionals
    Nov. 18 Lycoming 31, Widener 27 Williamsport
    Nov. 18 Rowan 46, Buffalo State 7 Buffalo
    Nov. 18 Washington and Jefferson 35, Emory and Henry 16 Washington
    Nov. 18 Wisconsin-River Falls 10, Central 7 Pella
    Nov. 18 Wheaton 63, Wittenberg 41 Wheaton
    Nov. 18 Mount Union 52, Hanover 18 Alliance
    Nov. 18 Union 24, Plymouth State 7 Plymouth
    Nov. 18 Wisconsin-La Crosse 45, Concordia-Moorhead 7 Fargo
    Quarterfinals
    Nov. 25 Mount Union 40, Wheaton 14 Alliance
    Nov. 25 Wisconsin-La Crosse 28, Wisconsin-River Falls 14 La Crosse
    Nov. 25 Washington and Jefferson 48, Lycoming 0 Washington
    Nov. 25 Rowan 38, Union 7 Glassboro
    Semifinals
    Dec. 2 Rowan 28, Washington and Jefferson 15 Washington
    Dec. 2 Wisconsin-La Crosse 20, Mount Union 17 Alliance
    Stagg Bowl
    Dec. 9 Wisconsin-La Crosse 36, Rowan 7 Salem

    Divider

    1996

    DATE RESULT LOCATION
    Regionals
    Nov. 23 Mount Union 31, Allegheny 26 Alliance
    Nov. 23 College of New Jersey 17, Coast Guard 16 Ewing
    Nov. 23 Rowan 21, Buffalo State 20 Buffalo
    Nov. 23 Albright 31, Washington and Jefferson 17 Washington
    Nov. 23 Lycoming 31, Ursinus 24 Williamsport
    Nov. 23 St. John's 21, Simpson 18 Minneapolis
    Nov. 23 Wisconsin-La Crosse 44, Wisconsin-River Falls 0 La Crosse
    Nov. 23 Illinois Wesleyan 23, Albion 20 Albion
    Quarterfinals
    Nov. 30 Wisconsin-La Crosse 37, St. John's 30 La Crosse
    Nov. 30 Mount Union 49, Illinois Wesleyan 14 Alliance
    Nov. 30 Lycoming 31, Albright 13 Williamsport
    Nov. 30 Rowan 7, College of New Jersey 3 Ewing
    Semifinals
    Dec. 7 Mount Union 39, Wisconsin-La Crosse 21 Madison
    Dec. 7 Rowan 33, Lycoming 14 Glassboro
    Stagg Bowl
    Dec. 14 Mount Union 56, Rowan 24 Salem

    Divider

    1997

    DATE RESULT LOCATION
    First Round
    Nov. 22 Rowan 43, Coast Guard 0 Glassboro
    Nov. 22 Mount Union 34, Allegheny 30 Alliance
    Nov. 22 John Carroll 30, Hanover 20 Hanover
    Nov. 22 Simpson 34, Wisconsin-Whitewater 31 Whitewater
    Nov. 22 Augsburg 34, Concordia-Moorhead 22 Fargo
    Nov. 22 Trinity (TX) 44, Catholic 33 San Antonio
    Nov. 22 College of New Jersey 34, Cortland 30 Cortland
    Nov. 22 Lycoming 27, Western Maryland 13 Williamsport
    Quarterfinals
    Nov. 29 Mount Union 59, John Carroll 7 Alliance
    Nov. 29 Simpson 61, Augsburg 21 Indianola
    Nov. 29 Lycoming 46, Trinity (TX) 26 Williamsport
    Nov. 29 Rowan 13, College of New Jersey 7 Glassboro
    Semifinals
    Dec. 6 Lycoming 28, Rowan 20 Williamsport
    Dec. 6 Mount Union 54, Simpson 7 Alliance
    Stagg Bowl
    Dec. 13 Mount Union 61, Lycoming 12 Salem

    Divider

    1998

    DATE RESULT LOCATION
    First Round
    Nov. 21 Buffalo State 38, Springfield 35 Springfield
    Nov. 21 Mount Union 21, Albion 19 Alliance
    Nov. 21 Rowan 26, College of New Jersey 2 Ewing
    Nov. 21 St. John's 33, Pacific Lutheran 20 Collegeville
    Nov. 21 Wisconsin-Eau Claire 28, Central 21 Pella
    Nov. 21 Trinity (TX) 30, Western Maryland 20 San Antonio
    Nov. 21 Lycoming 49, Catholic 14 Williamsport
    Nov. 21 Wittenberg 13, Millikin 10 Springfield
    Quarterfinals
    Nov. 28 Trinity (TX) 37, Lycoming 21 Williamsport
    Nov. 28 Wisconsin-Eau Claire 10, St. John's 7 Collegeville
    Nov. 28 Rowan 19, Buffalo State 17 Glassboro
    Nov. 28 Mount Union 21, Wittenberg 19 Alliance
    Semifinals
    Dec. 5 Mount Union 34, Trinity (TX) 29 Alliance
    Dec. 5 Rowan 22, Wisconsin-Eau Claire 19 Glassboro
    Stagg Bowl
    Dec. 12 Mount Union 44, Rowan 24 Salem

    Divider

    1999

    DATE RESULT LOCATION
    First Round
    Nov. 20 Washington and Jefferson 14, Lycoming 7 Williamsport
    Nov. 20 Hardin-Simmons 28, Washington 21 Abilene
    Nov. 20 Montclair State 37, Buffalo State 34 Upper Montclair
    Nov. 20 Rowan 29, RPI 10 Troy
    Nov. 20 Ursinus 43, Bridgewater State 38 Bridgewater
    Nov. 20 Pacific Lutheran 28, Willamette 24 Salem
    Nov. 20 Central 38, Wisconsin-La Crosse 17 La Crosse
    Nov. 20 St. John's 23, Wisconsin-Stevens Point 10 Collegeville
    Nov. 20 Ohio Northern 56, Hanover 14 Hanover
    Nov. 20 Wittenberg 42, Alma 19 Springfield
    Nov. 20 Augustana 39, St. Norbert 32 Rock Island
    Nov. 20 Western Maryland 20, Catholic 16 Westminster
    Second Round
    Nov. 27 Hardin-Simmons 51, Washington and Jefferson 3 Abilene
    Nov. 27 St. John's 10, Central 9 Collegeville
    Nov. 27 Rowan 55, Ursinus 0 Glassboro
    Nov. 27 Montclair State 32, Western Connecticut 24 Danbury
    Nov. 27 Ohio Northern 58, Wittenberg 24 Springfield
    Nov. 27 Pacific Lutheran 49, Wartburg 14 Waverly
    Nov. 27 Mount Union 42, Augustana 33 Alliance
    Nov. 27 Trinity (TX) 20, Western Maryland 16 San Antonio
    Quarterfinals
    Dec. 4 Rowan 42, Montclair State 13 Upper Montclair
    Dec. 4 Pacific Lutheran 19, St. John's 9 Collegeville
    Dec. 4 Trinity (TX) 40, Hardin-Simmons 33 San Antonio
    Dec. 4 Mount Union 56, Ohio Northern 31 Alliance
    Semifinals
    Dec. 11 Rowan 24, Mount Union 17 (ot) Alliance
    Dec. 11 Pacific Lutheran 49, Trinity (TX) 28 San Antonio
    Stagg Bowl
    Dec. 18 Pacific Lutheran 42, Rowan 13 Salem

    Divider

    2000

    DATE RESULT LOCATION
    First Round
    Nov. 18 Pacific Lutheran 41, Bethel 13 Arden Hills
    Nov. 18 Ohio Northern 47, Millikin 21 Ada
    Nov. 18 Hanover 20, Hope 3 Holland
    Nov. 18 Wittenberg 31, Aurora 20 Springfield
    Nov. 18 Springfield 31, Montclair State 29 Springfield
    Nov. 18 Widener 33, Union 26 Schenectady
    Nov. 18 Central 29, St. Norbert 14 Pella
    Nov. 18 St. John's 26, Wisconsin-Stout 19 Menomonie
    Nov. 18 Western Maryland 38, Emory and Henry 14 Emory
    Nov. 18 Trinity (TX) 21, Wesley 3 San Antonio
    Nov. 18 Bridgewater 59, Washington and Jefferson 42 Washington
    Nov. 18 Hobart 25, Bridgewater State 0 Geneva
    Second Round
    Nov. 25 Widener 40, Hobart 14 Chester
    Nov. 25 Mount Union 59, Ohio Northern 28 Alliance
    Nov. 25 Wittenberg 32, Hanover 21 Springfield
    Nov. 25 Springfield 13, Brockport 6 Brockport
    Nov. 25 Central 20, Linfield 17 (ot) McMinnville
    Nov. 25 St. John's 28, Pacific Lutheran 21 (ot) Tacoma
    Nov. 25 Hardin-Simmons 32, Western Maryland 10 Abilene
    Nov. 25 Trinity (TX) 47, Bridgewater 41 (ot) San Antonio
    Quarterfinals
    Dec. 2 Hardin-Simmons 33, Trinity (TX) 30 Abilene
    Dec. 2 Mount Union 32, Wittenberg 15 Alliance
    Dec. 2 St. John's 21, Central 18 Pella
    Dec. 2 Widener 61, Springfield 27 Springfield
    Semifinals
    Dec. 9 St. John's 38, Hardin-Simmons 14 Abilene
    Dec. 9 Mount Union 70, Widener 30 Alliance
    Stagg Bowl
    Dec. 16 Mount Union 10, St. John's 7 Salem

    Divider

    2001

    DATE RESULT LOCATION
    First Round
    Nov. 17 Washington and Jefferson 24, Western Maryland 21 Washington
    Nov. 17 Wittenberg 38, Hardin-Simmons 35 (ot) Abilene
    Nov. 17 Widener 56, Christopher Newport 7 Chester
    Nov. 17 Trinity (TX) 30, Mary Hardin-Baylor 6 San Antonio
    Nov. 17 Western Connecticut 8, Westfield State 7 Westfield
    Nov. 17 Rowan 40, Brockport 17 Glassboro
    Nov. 17 Ithaca 35, Montclair State 23 Upper Montclair
    Nov. 17 St. John's 27, St. Norbert 20 Collegeville
    Nov. 17 Wisconsin-Stevens Point 37, Bethel 27 Stevens Point
    Nov. 17 Pacific Lutheran 27, Whitworth 26 (ot) Spokane
    Nov. 17 Thomas More 34, MacMurray 30 Crestview Hills
    Nov. 17 Augustana 54, Defiance 14 Rock Island
    Second Round
    Nov. 24 Wittenberg 41, Thomas More 0 Crestview Hills
    Nov. 24 Bridgewater 41, Trinity (TX) 37 Bridgewater
    Nov. 24 Rowan 43, Western Connecticut 14 Glassboro
    Nov. 24 Ithaca 27, RPI 10 Troy
    Nov. 24 Pacific Lutheran 27, Central 21 (ot) Pella
    Nov. 24 Widener 46, Washington and Jefferson 30 Chester
    Nov. 24 Mount Union 32, Augustana 7 Alliance
    Nov. 24 St. John's 9, Wisconsin-Stevens Point 7 Collegeville
    Quarterfinals
    Dec. 1 Bridgewater 57, Widener 32 Bridgewater
    Dec. 1 Rowan 48, Ithaca 0 Glassboro
    Dec. 1 Mount Union 49, Wittenberg 21 Alliance
    Dec. 1 St. John's 31, Pacific Lutheran 6 Fargo
    Semifinals
    Dec. 8 Bridgewater 29, Rowan 24 Bridgewater
    Dec. 8 Mount Union 35, St. John's 14 Alliance
    Stagg Bowl
    Dec. 15 Mount Union 30, Bridgewater 27 Salem

    Divider

    2002

    DATE RESULT LOCATION
    First Round
    Nov. 23 Washington and Jefferson 24, Christopher Newport 10 Washington
    Nov. 23 King's 28, Salisbury 0 Wilkes-Barre
    Nov. 23 Trinity (TX) 48, Mary Hardin-Baylor 38 San Antonio
    Nov. 23 Brockport 16, Springfield 0 Brockport
    Nov. 23 Coe 21, Wisconsin-La Crosse 18 Cedar Rapids
    Nov. 23 Wartburg 45, Lake Forest 0 Waverly
    Nov. 23 John Carroll 27, Hobart 7 Geneva
    Nov. 23 St. John's 31, Redlands 24 Collegeville
    Nov. 23 Wabash 42, MacMurray 7 Crawfordsville
    Nov. 23 Wittenberg 34, Hanover 33 Hanover
    Nov. 23 Wheaton 42, Alma 14 Alma
    Nov. 23 Muhlenberg 56, Massachusetts-Dartmouth 6 Allentown
    Second Round
    Nov. 30 Mount Union 42, Wheaton 21 Alliance
    Nov. 30 Trinity (TX) 45, Washington and Jefferson 10 San Antonio
    Nov. 30 Bridgewater 19, King's 17 Bridgewater
    Nov. 30 St. John's 45, Coe 14 Collegeville
    Nov. 30 Linfield 52, Wartburg 15 McMinnville
    Nov. 30 John Carroll 21, Muhlenberg 10 Allentown
    Nov. 30 Brockport 15, Rowan 12 Glassboro
    Nov. 30 Wabash 25, Wittenberg 14 Crawfordsville
    Quarterfinals
    Dec. 7 Mount Union 45, Wabash 16 Alliance
    Dec. 7 John Carroll 16, Brockport 10 (ot) Rochester
    Dec. 7 St. John's 21, Linfield 14 McMinnville
    Dec. 7 Trinity (TX) 38, Bridgewater 32 Bridgewater
    Semifinals
    Dec. 14 Trinity (TX) 41, St. John's 34 San Antonio
    Dec. 14 Mount Union 57, John Carroll 19 Alliance
    Stagg Bowl
    Dec. 21 Mount Union 48, Trinity (TX) 7 Salem

    Divider

    2003

    DATE RESULT LOCATION
    First Round
    Nov. 22 Bridgewater 28, Waynesburg 24 Bridgewater
    Nov. 22 Wisconsin-La Crosse 52, Concordia (WI) 13 La Crosse
    Nov. 22 Wheaton 55, Hope 45 Wheaton
    Nov. 22 East Texas Baptist 42, Trinity (TX) 41 (ot) Marshall
    Nov. 22 Wartburg 21, Bethel 7 Waverly
    Nov. 22 St. Norbert 26, Simpson 20 (ot) De Pere
    Nov. 22 Montclair State 20, Allegheny 19 Upper Montclair
    Nov. 22 Ithaca 14, Brockport 9 Brockport
    Nov. 22 Baldwin Wallace 54, Hanover 32 Berea
    Nov. 22 Christopher Newport 24, Muhlenberg 20 Newport News
    Nov. 22 Linfield 31, Redlands 23 McMinnville
    Nov. 22 RPI 34, Curry 20 Troy
    Second Round
    Nov. 29 Ithaca 33, Montclair State 13 Upper Montclair
    Nov. 29 Linfield 23, Wartburg 20 Salem
    Nov. 29 RPI 40, Springfield 34 Springfield
    Nov. 29 Lycoming 13, East Texas Baptist 7 (ot) Williamsport
    Nov. 29 St. John's 38, St. Norbert 13 Collegeville
    Nov. 29 Mount Union 39, Wisconsin-La Crosse 14 Alliance
    Nov. 29 Bridgewater 26, Christopher Newport 3 Newport News
    Nov. 29 Wheaton 16, Baldwin Wallace 12 Wheaton
    Quarterfinals
    Dec. 6 St. John's 31, Linfield 25 Collegeville
    Dec. 6 RPI 21, Ithaca 16 Troy
    Dec. 6 Mount Union 56, Wheaton 10 Alliance
    Dec. 7 Bridgewater 13, Lycoming 9 Williamsport
    Semifinals
    Dec. 13 St. John's 38, RPI 10 Collegeville
    Dec. 13 Mount Union 66, Bridgewater 0 Alliance
    Stagg Bowl
    Dec. 20 St. John's 24, Mount Union 6 Salem

    Divider

    2004

    DATE RESULT LOCATION
    First Round
    Nov. 20 Carthage 31, Alma 28 Alma
    Nov. 20 St. John Fisher 31, Muhlenberg 3 Pittsford
    Nov. 20 Wooster 41, Aurora 34 Wooster
    Nov. 20 Wisconsin-La Crosse 37, St. Norbert 23 La Crosse
    Nov. 20 Wheaton 31, Mount St. Joseph 7 Wheaton
    Nov. 20 Washington and Jefferson 55, Bridgewater 48 (ot) Washington
    Nov. 20 Christopher Newport 35, Salisbury 24 Salisbury
    Nov. 20 Mary Hardin-Baylor 32, Trinity (TX) 13 San Antonio
    Nov. 20 Occidental 28, Willamette 14 Los Angeles
    Nov. 20 Concordia-Moorhead 28, Wartburg 14 Moorhead
    Nov. 20 Hobart 35, Curry 16 Geneva
    Nov. 20 Delaware Valley 21, Shenandoah 17 Doylestown
    Second Round
    Nov. 27 Rowan 45, Hobart 14 Glassboro
    Nov. 27 Carthage 14, Wooster 7 Wooster
    Nov. 27 Mount Union 27, Wheaton 6 Alliance
    Nov. 27 Washington and Jefferson 24, Christopher Newport 14 Washington
    Nov. 27 Linfield 52, Wisconsin-La Crosse 14 McMinnville
    Nov. 27 Delaware Valley 26, St. John Fisher 20 Doylestown
    Nov. 27 Occidental 42, Concordia-Moorhead 40 Fargo
    Nov. 27 Mary Hardin-Baylor 42, Hardin-Simmons 28 Abilene
    Quarterfinals
    Dec. 4 Linfield 56, Occidental 27 McMinnville
    Dec. 4 Mount Union 38, Carthage 20 Alliance
    Dec. 4 Rowan 56, Delaware Valley 7 Glassboro
    Dec. 4 Mary Hardin-Baylor 52, Washington and Jefferson 16 Washington
    Semifinals
    Dec. 11 Mary Hardin-Baylor 38, Mount Union 35 Alliance
    Dec. 11 Linfield 52, Rowan 0 McMinnville
    Stagg Bowl
    Dec. 18 Linfield 28, Mary Hardin-Baylor 21 Salem

    Divider

    2005

    DATE RESULT LOCATION
    First Round
    Nov. 19 St. John's 62, Monmouth 3 Collegeville
    Nov. 19 Capital 21, North Central 19 Naperville
    Nov. 19 Bridgewater 30, Washington and Jefferson 21 Bridgewater
    Nov. 19 Wisconsin-Whitewater 34, Central 14 Whitewater
    Nov. 19 Thiel 28, Johns Hopkins 3 Greenville
    Nov. 19 Mary Hardin-Baylor 35, Trinity (TX) 6 San Antonio
    Nov. 19 Mount Union 49, Mount St. Joseph 6 Alliance
    Nov. 19 Delaware Valley 37, Curry 22 Doylestown
    Nov. 19 Concordia-Moorhead 27, Coe 14 Moorhead
    Nov. 19 Augustana 49, Lakeland 22 Rock Island
    Nov. 19 Rowan 42, Wilkes 3 Glassboro
    Nov. 19 Linfield 63, Occidental 21 McMinnville
    Nov. 19 Hobart 23, Cortland 22 Geneva
    Nov. 19 Wesley 59, Ferrum 14 Dover
    Nov. 19 Wabash 38, Albion 20 Crawfordsville
    Nov. 19 Union 55, Ithaca 41 Schenectady
    Second Round
    Nov. 26 Wisconsin-Whitewater 34, St. John's 7 Whitewater
    Nov. 26 Mount Union 44, Augustana 7 Alliance
    Nov. 26 Linfield 28, Concordia-Moorhead 14 McMinnville
    Nov. 26 Bridgewater 24, Thiel 13 Greenville
    Nov. 26 Wesley 46, Mary Hardin-Baylor 36 Belton
    Nov. 26 Rowan 28, Union 24 Schenectady
    Nov. 26 Delaware Valley 21, Hobart 14 Doylestown
    Nov. 26 Capital 14, Wabash 11 Crawfordsville
    Quarterfinals
    Dec. 3 Wisconsin-Whitewater 44, Linfield 41 McMinnville
    Dec. 3 Mount Union 34, Capital 31 Alliance
    Dec. 3 Rowan 27, Delaware Valley 21 Doylestown
    Dec. 3 Wesley 46, Bridgewater 7 Dover
    Semifinals
    Dec. 10 Wisconsin-Whitewater 58, Wesley 6 Whitewater
    Dec. 10 Mount Union 19, Rowan 7 Alliance
    Stagg Bowl
    Dec. 17 Mount Union 35, Wisconsin-Whitewater 28 Salem

    Divider

    2006

    DATE RESULT LOCATION
    First Round
    Nov. 18 Wisconsin-La Crosse 28, Bethel 21 La Crosse
    Nov. 18 Wesley 49, Dickinson 21 Dover
    Nov. 18 Mary Hardin-Baylor 33, Hardin-Simmons 21 Belton
    Nov. 18 Mount Union 49, Hope 0 Alliance
    Nov. 18 Whitworth 27, Occidental 23 Spokane
    Nov. 18 Wisconsin-Whitewater 59, St. Norbert 17 Whitewater
    Nov. 18 Carnegie Mellon 21, Millsaps 0 Pittsburgh
    Nov. 18 St. John's 21, Central 13 Pella
    Nov. 18 Springfield 42, Curry 14 Springfield
    Nov. 18 St. John Fisher 49, Union 21 Pittsford
    Nov. 18 Rowan 20, #Hobart 18 Glassboro
    Nov. 18 Wilkes 42, Washington and Lee 0 Wilkes-Barre
    Nov. 18 Capital 32, Wittenberg 14 Bexley
    Nov. 18 North Central 35, Concordia (WI) 6 Milwaukee
    Nov. 18 Wheaton 42, Mount St. Joseph 28 Wheaton
    Nov. 18 Washington and Jefferson 27, Christopher Newport 23 Newport News
    Second Round
    Nov. 25 Mary Hardin-Baylor 30, Washington and Jefferson 27 Belton
    Nov. 25 St. John's 21, Whitworth 3 Spokane
    Nov. 25 Wisconsin-Whitewater 24, Wisconsin-La Crosse 21 Whitewater
    Nov. 25 Capital 41, North Central 13 Bexley
    Nov. 25 Mount Union 35, Wheaton 3 Alliance
    Nov. 25 St. John Fisher 27, Springfield 21 Springfield
    Nov. 25 Wesley 37, Carnegie Mellon 0 Dover
    Nov. 25 Rowan 21, Wilkes 14 Wilkes-Barre
    Quarterfinals
    Dec. 2 St. John Fisher 31, Rowan 0 Pittsford
    Dec. 2 Mount Union 17, Capital 14 Alliance
    Dec. 2 Wesley 34, Mary Hardin-Baylor 20 Dover
    Dec. 2 Wisconsin-Whitewater 17, St. John's 14 Whitewater
    Semifinals
    Dec. 9 Mount Union 26, St. John Fisher 14 Alliance
    Dec. 9 Wisconsin-Whitewater 44, Wesley 7 Whitewater
    Stagg Bowl
    Dec. 16 Mount Union 35, Wisconsin-Whitewater 16 Salem

    Divider

    2007

    DATE RESULT LOCATION
    First Round
    Nov. 17 Bethel 28, Concordia (WI) 0 Arden Hills
    Nov. 17 Curry 42, Hartwick 21 Milton
    Nov. 17 Case Western Reserve 21, Widener 20 Cleveland
    Nov. 17 North Central 44, Franklin 42 Franklin
    Nov. 17 College of New Jersey 17, RPI 14 Troy
    Nov. 17 Muhlenberg 31, Salisbury 21 Allentown
    Nov. 17 Wabash 31, Mount St. Joseph 21 Crawfordsville
    Nov. 17 Wesley 45, Hampden-Sydney 17 Dover
    Nov. 17 St. John Fisher 24, #Hobart 7 Pittsford
    Nov. 17 Mary Hardin-Baylor 52, Trinity (TX) 23 Belton
    Nov. 17 Central 38, Olivet 17 Pella
    Nov. 17 St. John's 41, Redlands 13 Collegeville
    Nov. 17 Wisconsin-Whitewater 34, Capital 14 Whitewater
    Nov. 17 Mount Union 42, Ithaca 18 Alliance
    Nov. 17 North Carolina Wesleyan 35, Washington and Jefferson 34 Washington
    Nov. 17 Wisconsin-Eau Claire 24, St. Norbert 20 De Pere
    Second Round
    Nov. 24 Mount Union 59, College of New Jersey 7 Alliance
    Nov. 24 Bethel 21, Wisconsin-Eau Claire 12 Arden Hills
    Nov. 24 Wabash 38, Case Western Reserve 23 Cleveland
    Nov. 24 Wesley 38, Muhlenberg 21 Dover
    Nov. 24 St. John Fisher 38, Curry 7 Pittsford
    Nov. 24 Mary Hardin-Baylor 64, North Carolina Wesleyan 0 Belton
    Nov. 24 Wisconsin-Whitewater 59, North Central 28 Whitewater
    Nov. 24 Central 37, St. John's 7 Pella
    Quarterfinals
    Dec. 1 Wisconsin-Whitewater 47, Wabash 7 Whitewater
    Dec. 1 Mary Hardin-Baylor 27, Wesley 10 Dover
    Dec. 1 Bethel 27, Central 7 Pella
    Dec. 1 Mount Union 52, St. John Fisher 10 Alliance
    Semifinals
    Dec. 8 Wisconsin-Whitewater 16, Mary Hardin-Baylor 7 Whitewater
    Dec. 8 Mount Union 62, Bethel 14 Alliance
    Stagg Bowl
    Dec. 15 Wisconsin-Whitewater 31, Mount Union 21 Salem

    Divider

    2008

    DATE RESULT LOCATION
    First Round
    Nov. 22 Hobart 33, Lycoming 15 Geneva
    Nov. 22 Willamette 48, Occidental 33 Salem
    Nov. 22 Wartburg 26, Wisconsin-Stevens Point 21 Stevens Point
    Nov. 22 Monmouth 42, Aurora 13 Monmouth
    Nov. 22 Millsaps 51, LaGrange 26 Jackson
    Nov. 22 Washington and Jefferson 35, Christopher Newport 29 Washington
    Nov. 22 Wesley 20, Muhlenberg 0 Allentown
    Nov. 22 Wisconsin-Whitewater 37, St. John's 7 Whitewater
    Nov. 22 Mount Union 56, Randolph-Macon 0 Alliance
    Nov. 22 Cortland 31, Plymouth State 14 Cortland
    Nov. 22 Curry 26, Ithaca 21 Ithaca
    Nov. 22 North Central 44, Thomas More 23 Naperville
    Nov. 22 Franklin 62, Otterbein 45 Westerville
    Nov. 22 Wabash 20, Case Western Reserve 17 Cleveland
    Nov. 22 Wheaton 14, Trine 0 Angola
    Nov. 22 Mary Hardin-Baylor 38, Hardin-Simmons 35 Belton
    Second Round
    Nov. 29 Cortland 42, Curry 0 Cortland
    Nov. 29 Mount Union 42, Hobart 7 Alliance
    Nov. 29 Franklin 38, North Central 28 Naperville
    Nov. 29 Wisconsin-Whitewater 30, Willamette 27 Salem
    Nov. 29 Mary Hardin-Baylor 46, Wesley 14 Belton
    Nov. 29 Washington and Jefferson 35, Millsaps 20 Jackson
    Nov. 29 Wartburg 30, Monmouth 28 Monmouth
    Nov. 29 Wheaton 59, Wabash 28 Crawfordsville
    Quarterfinals
    Dec. 6 Mount Union 41, Cortland 14 Alliance
    Dec. 6 Wheaton 45, Franklin 28 Franklin
    Dec. 6 Wisconsin-Whitewater 34, Wartburg 17 Whitewater
    Dec. 6 Mary Hardin-Baylor 63, Washington and Jefferson 7 Belton
    Semifinals
    Dec. 13 Wisconsin-Whitewater 39, Mary Hardin-Baylor 13 Belton
    Dec. 13 Mount Union 45, Wheaton 24 Alliance
    Stagg Bowl
    Dec. 20 Mount Union 31, Wisconsin-Whitewater 26 Salem

    Divider

    2009

    DATE RESULT LOCATION
    First Round
    Nov. 21 Wittenberg 42, Mount St. Joseph 14 Springfield
    Nov. 21 Montclair State 38, Maine Maritime 22 Upper Montclair
    Nov. 21 Albright 35, Alfred 25 Alfred
    Nov. 21 Mississippi College 56, Huntingdon 35 Montgomery
    Nov. 21 Johns Hopkins 23, Hampden-Sydney 7 Hampden-Sydney
    Nov. 21 Illinois Wesleyan 41, Wabash 35 (ot) Bloomington
    Nov. 21 Thomas More 49, DePauw 39 Crestview Hills
    Nov. 21 Trine 51, Case Western Reserve 38 Cleveland
    Nov. 21 St. Thomas 43, Monmouth 21 Monmouth
    Nov. 21 Mary Hardin-Baylor 42, Central 40 Pella
    Nov. 21 Linfield 38, California Lutheran 17 McMinnville
    Nov. 21 Coe 34, St. John's 27 Collegeville
    Nov. 21 Wesley 55, North Carolina Wesleyan 23 Dover
    Nov. 21 Wisconsin-Whitewater 70, Lakeland 7 Whitewater
    Nov. 21 Mount Union 55, Washington and Jefferson 0 Alliance
    Nov. 21 Delaware Valley 66, Susquehanna 7 Doylestown
    Second Round
    Nov. 28 Wittenberg 34, Trine 17 Springfield
    Nov. 28 Linfield 53, Mary Hardin-Baylor 21 McMinnville
    Nov. 28 Albright 27, Delaware Valley 3 Doylestown
    Nov. 28 Mount Union 62, Montclair State 14 Alliance
    Nov. 28 Wisconsin-Whitewater 45, Illinois Wesleyan 7 Whitewater
    Nov. 28 Wesley 43, Mississippi College 9 Dover
    Nov. 28 Johns Hopkins 31, Thomas More 29 Crestview Hills
    Nov. 28 St. Thomas 34, Coe 7 St. Paul
    Quarterfinals
    Dec. 5 Linfield 31, St. Thomas 20 McMinnville
    Dec. 5 Mount Union 55, Albright 3 Alliance
    Dec. 5 Wisconsin-Whitewater 31, Wittenberg 13 Whitewater
    Dec. 5 Wesley 12, Johns Hopkins 0 Dover
    Semifinals
    Dec. 12 Mount Union 24, Wesley 7 Alliance
    Dec. 12 Wisconsin-Whitewater 27, Linfield 17 Whitewater
    Stagg Bowl
    Dec. 19 Wisconsin-Whitewater 38, Mount Union 28 Salem

    Divider

    2010

    DATE RESULT LOCATION
    First Round
    Nov. 20 St. Thomas 57, Benedictine 10 St. Paul
    Nov. 20 Wisconsin-Whitewater 52, Franklin 21 Whitewater
    Nov. 20 Mount Union 49, St. Lawrence 0 Alliance
    Nov. 20 Wesley 53, Muhlenberg 14 Dover
    Nov. 20 Linfield 42, California Lutheran 26 McMinnville
    Nov. 20 North Central 57, St. Norbert 7 Naperville
    Nov. 20 Ohio Northern 37, Wittenberg 14 Ada
    Nov. 20 Thomas More 42, Washington and Lee 14 Crestview Hills
    Nov. 20 Bethel 28, Wartburg 20 Waverly
    Nov. 20 Trine 45, DePauw 35 Greencastle
    Nov. 20 Wheaton 31, Coe 21 Wheaton
    Nov. 20 Delaware Valley 23, Salisbury 12 Doylestown
    Nov. 20 Cortland 49, Endicott 35 Cortland
    Nov. 20 Montclair State 16, Hampden-Sydney 14 Hampden-Sydney
    Nov. 20 Alfred 60, Maritime College 0 Alfred
    Nov. 20 Mary Hardin-Baylor 59, Christopher Newport 7 Belton
    Second Round
    Nov. 27 Mount Union 31, Delaware Valley 3 Alliance
    Nov. 27 St. Thomas 24, Linfield 17 (ot) St. Paul
    Nov. 27 Mary Hardin-Baylor 69, Thomas More 7 Belton
    Nov. 27 Bethel 15, Wheaton 10 Wheaton
    Nov. 27 Alfred 34, Cortland 20 Cortland
    Nov. 27 Wesley 44, Montclair State 7 Dover
    Nov. 27 Wisconsin-Whitewater 45, Trine 31 Whitewater
    Nov. 27 North Central 28, Ohio Northern 9 Naperville
    Quarterfinals
    Dec. 4 Wisconsin-Whitewater 20, North Central 10 Naperville
    Dec. 4 Bethel 12, St. Thomas 7 St. Paul
    Dec. 4 Wesley 19, Mary Hardin-Baylor 9 Dover
    Dec. 4 Mount Union 37, Alfred 7 Alliance
    Semifinals
    Dec. 11 Mount Union 34, Bethel 14 Alliance
    Dec. 11 Wisconsin-Whitewater 27, Wesley 7 Dover
    Stagg Bowl
    Dec. 18 Wisconsin-Whitewater 31, Mount Union 21 Salem

    Divider

    2011

    DATE RESULT LOCATION
    First Round
    Nov. 19 St. Thomas 48, St. Scholastica 2 St. Paul
    Nov. 19 Centre 51, Hampden-Sydney 41 Danville
    Nov. 19 Franklin 24, Thomas More 21 Franklin
    Nov. 19 Monmouth 33, Illinois Wesleyan 27 (ot) Bloomington
    Nov. 19 McMurry 25, Trinity (TX) 16 San Antonio
    Nov. 19 St. John Fisher 23, Johns Hopkins 12 Baltimore
    Nov. 19 Kean 34, Christopher Newport 10 Union
    Nov. 19 Delaware Valley 62, Norwich 10 Doylestown
    Nov. 19 Salisbury 62, Western New England 24 Salisbury
    Nov. 19 Wabash 38, Illinois College 20 Crawfordsville
    Nov. 19 Wesley 35, Hobart 28 Dover
    Nov. 19 North Central 59, Dubuque 13 Naperville
    Nov. 19 Wisconsin-Whitewater 59, Albion 0 Whitewater
    Nov. 19 Mary Hardin-Baylor 34, Redlands 13 Belton
    Nov. 19 Mount Union 47, Benedictine 7 Alliance
    Nov. 19 Linfield 30, California Lutheran 27 McMinnville
    Second Round
    Nov. 26 Salisbury 49, Kean 47 (ot) Salisbury
    Nov. 26 St. John Fisher 27, Delaware Valley 14 Doylestown
    Nov. 26 Wabash 29, North Central 28 Crawfordsville
    Nov. 26 Wesley 49, Linfield 34 Dover
    Nov. 26 St. Thomas 38, Monmouth 10 St. Paul
    Nov. 26 Mount Union 30, Centre 10 Alliance
    Nov. 26 Wisconsin-Whitewater 41, Franklin 14 Whitewater
    Nov. 26 Mary Hardin-Baylor 49, McMurry 20 Belton
    Quarterfinals
    Dec. 3 Wisconsin-Whitewater 34, Salisbury 14 Whitewater
    Dec. 3 Wesley 27, Mary Hardin-Baylor 24 Belton
    Dec. 3 St. Thomas 45, St. John Fisher 10 St. Paul
    Dec. 3 Mount Union 20, Wabash 8 Alliance
    Semifinals
    Dec. 10 Mount Union 28, Wesley 21 Alliance
    Dec. 10 Wisconsin-Whitewater 20, St. Thomas 0 Whitewater
    Stagg Bowl
    Dec. 16 Wisconsin-Whitewater 13, Mount Union 10 Salem

    Divider

    2012

    DATE RESULT LOCATION
    First Round
    Nov. 17 Mary Hardin-Baylor 59, Louisiana College 20 Belton
    Nov. 17 Wittenberg 52, Heidelberg 38 Tiffin
    Nov. 17 Cortland 20, Framingham State 19 Cortland
    Nov. 17 Salisbury 17, Rowan 9 Salisbury
    Nov. 17 Elmhurst 27, Coe 24 Cedar Rapids
    Nov. 17 Widener 44, Bridgewater State 14 Chester
    Nov. 17 North Central 41, California Lutheran 21 Thousand Oaks
    Nov. 17 Wisconsin-Oshkosh 55, St. Scholastica 10 Oshkosh
    Nov. 17 Linfield 27, Pacific Lutheran 24 McMinnville
    Nov. 17 St. Thomas 48, St. Norbert 17 St. Paul
    Nov. 17 Mount Union 72, Christopher Newport 14 Alliance
    Nov. 17 Hobart 38, Washington and Lee 20 Geneva
    Nov. 17 Bethel 24, Concordia-Chicago 23 River Forest
    Nov. 17 Franklin 42, Adrian 10 Adrian
    Nov. 17 Wesley 73, Mount Ida 14 Dover
    Nov. 17 Johns Hopkins 42, Washington and Jefferson 10 Baltimore
    Second Round
    Nov. 24 Wesley 56, Cortland 6 Dover
    Nov. 24 Mount Union 55, Johns Hopkins 13 Alliance
    Nov. 24 Linfield 30, North Central 14 McMinnville
    Nov. 24 Hobart 35, Wittenberg 10 Geneva
    Nov. 24 Widener 28, Salisbury 7 Chester
    Nov. 24 Wisconsin-Oshkosh 37, Bethel 14 Oshkosh
    Nov. 24 St. Thomas 24, Elmhurst 17 St. Paul
    Nov. 24 Mary Hardin-Baylor 63, Franklin 17 Belton
    Quarterfinals
    Dec. 1 Mount Union 72, Widener 17 Alliance
    Dec. 1 Mary Hardin-Baylor 32, Wesley 20 Belton
    Dec. 1 Wisconsin-Oshkosh 31, Linfield 24 (ot) McMinnville
    Dec. 1 St. Thomas 47, Hobart 7 St. Paul
    Semifinals
    Dec. 8 Mount Union 48, Mary Hardin-Baylor 35 Alliance
    Dec. 8 St. Thomas 28, Wisconsin-Oshkosh 14 St. Paul
    Stagg Bowl
    Dec. 14 Mount Union 28, St. Thomas 10 Salem

    Divider

    2013

    DATE RESULT LOCATION
    First Round
    Nov. 23 Wesley 29, Johns Hopkins 24 Baltimore
    Nov. 23 Rowan 24, Endicott 0 Glassboro
    Nov. 23 Mary Hardin-Baylor 35, Redlands 7 Belton
    Nov. 23 Ithaca 20, Framingham State 17 Ithaca
    Nov. 23 Hampden-Sydney 42, Maryville 34 Hampden-Sydney
    Nov. 23 Franklin 17, Washington 10 Franklin
    Nov. 23 Wartburg 41, Illinois Wesleyan 7 Bloomington
    Nov. 23 Wittenberg 59, Lebanon Valley 17 Springfield
    Nov. 23 St. John Fisher 25, John Carroll 16 Cleveland
    Nov. 23 Hobart 34, Gallaudet 7 Geneva
    Nov. 23 Wisconsin-Platteville 54, Concordia (WI) 20 Platteville
    Nov. 23 Bethel 70, St. Scholastica 13 Minneapolis
    Nov. 23 North Central 63, Albion 7 Naperville
    Nov. 23 Linfield 42, Pacific Lutheran 21 McMinnville
    Nov. 23 Mount Union 34, Washington and Jefferson 20 Alliance
    Nov. 23 Wisconsin-Whitewater 31, St. Norbert 7 Whitewater
    Second Round
    Nov. 30 Mary Hardin-Baylor 59, Rowan 8 Belton
    Nov. 30 Wesley 23, Ithaca 15 Dover
    Nov. 30 Bethel 34, Wartburg 27 Arden Hills
    Nov. 30 Linfield 31, Hampden-Sydney 21 McMinnville
    Nov. 30 St. John Fisher 27, Hobart 6 Geneva
    Nov. 30 Mount Union 56, Wittenberg 21 Alliance
    Nov. 30 North Central 52, Wisconsin-Platteville 24 Naperville
    Nov. 30 Wisconsin-Whitewater 33, Franklin 3 Whitewater
    Quarterfinals
    Dec. 7 North Central 41, Bethel 17 Arden Hills
    Dec. 7 Mount Union 62, Wesley 59 Alliance
    Dec. 7 Wisconsin-Whitewater 28, Linfield 17 Whitewater
    Dec. 7 Mary Hardin-Baylor 45, St. John Fisher 23 Belton
    Semifinals
    Dec. 14 Wisconsin-Whitewater 16, Mary Hardin-Baylor 15 Belton
    Dec. 14 Mount Union 41, North Central 40 Alliance
    Stagg Bowl
    Dec. 20 Wisconsin-Whitewater 52, Mount Union 14 Salem

    Divider

    2014

    DATE RESULT LOCATION
    First Round
    Nov. 22 Wisconsin-Whitewater 55, Macalester 2 Whitewater
    Nov. 22 Mount Union 63, Adrian 3 Alliance
    Nov. 22 Wesley 52, Hampden-Sydney 7 Dover
    Nov. 22 MIT 27, Husson 20 (ot) Bangor
    Nov. 22 Johns Hopkins 24, Rowan 16 Baltimore
    Nov. 22 Wartburg 37, St. Thomas 31 Waverly
    Nov. 22 Mary Hardin-Baylor 27, Texas Lutheran 20 Belton
    Nov. 22 Christopher Newport 29, Delaware Valley 26 Doylestown
    Nov. 22 Wabash 33, Franklin 14 Crawfordsville
    Nov. 22 St. John's 35, St. Scholastica 7 Collegeville
    Nov. 22 Washington and Jefferson 41, Wittenberg 25 Springfield
    Nov. 22 Widener 36, Muhlenberg 35 Chester
    Nov. 22 Linfield 55, Chapman 24 McMinnville
    Nov. 22 Hobart 22, Ithaca 15 Geneva
    Nov. 22 John Carroll 63, Centre 28 Cleveland
    Nov. 22 Wheaton 43, Benedictine 14 Wheaton
    Second Round
    Nov. 29 Mount Union 67, Washington and Jefferson 0 Alliance
    Nov. 29 Wesley 59, MIT 0 Dover
    Nov. 29 Wartburg 21, St. John's 10 Waverly
    Nov. 29 John Carroll 14, Wheaton 12 Wheaton
    Nov. 29 Wisconsin-Whitewater 38, Wabash 14 Whitewater
    Nov. 29 Widener 37, Christopher Newport 27 Chester
    Nov. 29 Linfield 31, Mary Hardin-Baylor 28 Belton
    Nov. 29 Hobart 24, Johns Hopkins 21 Geneva
    Quarterfinals
    Dec. 6 Mount Union 36, John Carroll 28 Alliance
    Dec. 6 Wesley 41, Hobart 13 Dover
    Dec. 6 Linfield 45, Widener 7 Chester
    Dec. 6 Wisconsin-Whitewater 37, Wartburg 33 Whitewater
    Semifinals
    Dec. 13 Wisconsin-Whitewater 20, Linfield 14 Whitewater
    Dec. 13 Mount Union 70, Wesley 21 Alliance
    Stagg Bowl
    Dec. 19 Wisconsin-Whitewater 43, Mount Union 34 Salem

    Divider

    2015

    DATE RESULT LOCATION
    First Round
    Nov. 21 Huntingdon 38, Hendrix 27 Montgomery
    Nov. 21 Ohio Northern 27, Franklin 22 Franklin
    Nov. 21 Wesley 42, Framingham State 22 Dover
    Nov. 21 Cortland 45, Salisbury 21 Cortland
    Nov. 21 Wisconsin-Whitewater 48, St. Norbert 0 Whitewater
    Nov. 21 Albright 49, Norwich 0 Reading
    Nov. 21 Mary Hardin-Baylor 37, Hardin-Simmons 19 Abilene
    Nov. 21 Mount Union 55, St. Lawrence 23 Alliance
    Nov. 21 Wabash 35, Albion 14 Crawfordsville
    Nov. 21 St. John's 51, Dubuque 7 Collegeville
    Nov. 21 Linfield 48, Whitworth 10 McMinnville
    Nov. 21 Wisconsin-Oshkosh 48, St. Scholastica 0 Oshkosh
    Nov. 21 Thomas More 51, Washington and Lee 21 Crestview Hills
    Nov. 21 Wheaton 55, Lakeland 6 Wheaton
    Nov. 21 Johns Hopkins 52, Western New England 20 Baltimore
    Nov. 21 St. Thomas 57, La Verne 14 St. Paul
    Second Round
    Nov. 28 Wisconsin-Whitewater 31, Wheaton 17 Wheaton
    Nov. 28 St. Thomas 38, St. John's 19 St. Paul
    Nov. 28 Wisconsin-Oshkosh 42, Ohio Northern 7 Oshkosh
    Nov. 28 Mount Union 66, Albright 7 Alliance
    Nov. 28 Linfield 38, Cortland 22 McMinnville
    Nov. 28 Mary Hardin-Baylor 43, Huntingdon 23 Belton
    Nov. 28 Wabash 33, Thomas More 27 (ot) Crawfordsville
    Nov. 28 Wesley 42, Johns Hopkins 37 Baltimore
    Quarterfinals
    Dec. 5 Mount Union 56, Wesley 35 Alliance
    Dec. 5 Wisconsin-Whitewater 31, Wisconsin-Oshkosh 29 Oshkosh
    Dec. 5 St. Thomas 38, Wabash 7 St. Paul
    Dec. 5 Linfield 38, Mary Hardin-Baylor 35 McMinnville
    Semifinals
    Dec. 12 St. Thomas 38, Linfield 17 St. Paul
    Dec. 12 Mount Union 36, Wisconsin-Whitewater 6 Alliance
    Stagg Bowl
    Dec. 18 Mount Union 49, St. Thomas 35 Salem

    Divider

    2016

    DATE RESULT LOCATION
    First Round
    Nov. 19 St. Thomas 43, Northwestern (MN) 0 St. Paul
    Nov. 19 Alfred 33, Bridgewater State 27 (ot) Alfred
    Nov. 19 North Central 41, Rose-Hulman 7 Naperville
    Nov. 19 Wheaton 45, Huntingdon 10 Wheaton
    Nov. 19 Wittenberg 33, Thomas More 30 (ot) Crestview Hills
    Nov. 19 Coe 21, Monmouth 14 Cedar Rapids
    Nov. 19 Wesley 38, Stevenson 17 Dover
    Nov. 19 Western New England 44, Husson 27 Springfield
    Nov. 19 Johns Hopkins 42, Randolph-Macon 21 Baltimore
    Nov. 19 #Mary Hardin-Baylor 50, Redlands 28 Belton
    Nov. 19 Wisconsin-Oshkosh 49, Washington 13 Oshkosh
    Nov. 19 John Carroll 37, Olivet 12 Cleveland
    Nov. 19 Mount Union 38, Hobart 21 Geneva
    Nov. 19 Linfield 24, Hardin-Simmons 10 Abilene
    Nov. 19 St. John's 32, Wisconsin-Platteville 31 Collegeville
    Nov. 19 Wisconsin-Whitewater 45, Lakeland 27 Whitewater
    Second Round
    Nov. 26 Wheaton 31, North Central 14 Naperville
    Nov. 26 John Carroll 20, Wesley 17 (ot) Cleveland
    Nov. 26 #Mary Hardin-Baylor 27, Linfield 10 Belton
    Nov. 26 Mount Union 28, Johns Hopkins 21 Baltimore
    Nov. 26 Wisconsin-Whitewater 37, Wittenberg 9 Whitewater
    Nov. 26 Alfred 30, Western New England 24 Alfred
    Nov. 26 St. Thomas 55, Coe 6 St. Paul
    Nov. 26 Wisconsin-Oshkosh 31, St. John's 14 Oshkosh
    Quarterfinals
    Dec. 3 John Carroll 31, Wisconsin-Whitewater 14 Whitewater
    Dec. 3 #Mary Hardin-Baylor 38, Wheaton 16 Belton
    Dec. 3 Mount Union 70, Alfred 45 Alfred
    Dec. 3 Wisconsin-Oshkosh 34, St. Thomas 31 St. Paul
    Semifinals
    Dec. 10 Wisconsin-Oshkosh 10, John Carroll 3 Oshkosh
    Dec. 10 #Mary Hardin-Baylor 14, Mount Union 12 Belton
    Stagg Bowl
    Dec. 16 #Mary Hardin-Baylor 10, Wisconsin-Oshkosh 7 Salem

    Divider

    2017

    DATE RESULT LOCATION
    First Round
    Nov. 18 Linfield 27, Hardin-Simmons 13 McMinnville
    Nov. 18 Berry 34, Huntingdon 20 Mount Berry
    Nov. 18 #Mary Hardin-Baylor 50, Chapman 6 Belton
    Nov. 18 Mount Union 21, Washington and Lee 0 Alliance
    Nov. 18 Wisconsin-Oshkosh 63, Lakeland 0 Oshkosh
    Nov. 18 St. Thomas 47, Eureka 8 St. Paul
    Nov. 18 Husson 23, Springfield 21 Springfield
    Nov. 18 Washington and Jefferson 31, Johns Hopkins 28 Washington
    Nov. 18 Trine 63, Monmouth 24 Angola
    Nov. 18 North Central 17, St. John's 7 Naperville
    Nov. 18 Wartburg 35, Franklin 34 (ot) Waverly
    Nov. 18 Wesley 45, RPI 27 Dover
    Nov. 18 Frostburg State 35, Wittenberg 7 Springfield
    Nov. 18 Case Western Reserve 28, Illinois Wesleyan 0 Bloomington
    Nov. 18 Brockport 66, Plymouth State 0 Brockport
    Nov. 18 Delaware Valley 35, Western New England 0 Doylestown
    Second Round
    Nov. 25 Brockport 49, Wesley 28 Brockport
    Nov. 25 Frostburg State 46, Washington and Jefferson 23 Washington
    Nov. 25 Delaware Valley 37, Husson 15 Doylestown
    Nov. 25 St. Thomas 29, Berry 13 St. Paul
    Nov. 25 Wisconsin-Oshkosh 42, North Central 21 Oshkosh
    Nov. 25 Wartburg 49, Trine 7 Waverly
    Nov. 25 #Mary Hardin-Baylor 24, Linfield 0 Belton
    Nov. 25 Mount Union 45, Case Western Reserve 16 Alliance
    Quarterfinals
    Dec. 2 Brockport 31, Delaware Valley 28 Doylestown
    Dec. 2 Mount Union 70, Frostburg State 37 Alliance
    Dec. 2 #Mary Hardin-Baylor 24, St. Thomas 10 Belton
    Dec. 2 Wisconsin-Oshkosh 41, Wartburg 27 Oshkosh
    Semifinals
    Dec. 9 #Mary Hardin-Baylor 24, Brockport 0 Belton
    Dec. 9 Mount Union 43, Wisconsin-Oshkosh 40 Oshkosh
    Stagg Bowl
    Dec. 15 Mount Union 12, #Mary Hardin-Baylor 0 Salem

    Divider

    2018

    DATE RESULT LOCATION
    First Round
    Nov. 17 Randolph-Macon 23, John Carroll 20 Cleveland
    Nov. 17 St. John's 84, Martin Luther 6 Collegeville
    Nov. 17 Mount Union 60, Denison 0 Alliance
    Nov. 17 St. Norbert 31, Trine 7 Angola
    Nov. 17 Centre 54, Washington and Jefferson 13 Danville
    Nov. 17 Muhlenberg 20, Delaware Valley 13 Doylestown
    Nov. 17 RPI 38, Husson 14 Troy
    Nov. 17 Berry 31, Maryville 0 Mount Berry
    Nov. 17 Frostburg State 42, Western New England 24 Frostburg
    Nov. 17 Johns Hopkins 49, MIT 0 Baltimore
    Nov. 17 North Central 52, Hanover 0 Naperville
    Nov. 17 Mary Hardin-Baylor 27, Hardin-Simmons 6 Belton
    Nov. 17 Whitworth 48, Claremont-Mudd-Scripps 6 Spokane
    Nov. 17 Bethel 41, Wartburg 14 Arden Hills
    Nov. 17 Wisconsin-Whitewater 67, Eureka 14 Whitewater
    Nov. 17 Brockport 40, Framingham State 27 Brockport
    Second Round
    Nov. 24 Wisconsin-Whitewater 54, St. Norbert 21 Whitewater
    Nov. 24 Johns Hopkins 58, Frostburg State 27 Frostburg
    Nov. 24 Muhlenberg 35, Randolph-Macon 6 Allentown
    Nov. 24 RPI 21, Brockport 13 Brockport
    Nov. 24 St. John's 45, Whitworth 24 Collegeville
    Nov. 24 Bethel 27, North Central 24 Naperville
    Nov. 24 Mary Hardin-Baylor 75, Berry 9 Belton
    Nov. 24 Mount Union 51, Centre 35 Alliance
    Quarterfinals
    Dec. 1 Johns Hopkins 37, RPI 14 Baltimore
    Dec. 1 Mount Union 38, Muhlenberg 10 Alliance
    Dec. 1 Wisconsin-Whitewater 26, Bethel 12 Whitewater
    Dec. 1 Mary Hardin-Baylor 21, St. John's 18 Belton
    Semifinals
    Dec. 8 Mount Union 28, Johns Hopkins 20 Alliance
    Dec. 8 Mary Hardin-Baylor 31, Wisconsin-Whitewater 14 Belton
    Stagg Bowl
    Dec. 14 Mary Hardin-Baylor 24, Mount Union 16 Shenandoah

    Divider

    2019

    DATE RESULT LOCATION
    First Round
    Nov. 23 Delaware Valley 30, Bridgewater 22 Bridgewater
    Nov. 23 St. John's 51, Aurora 47 Collegeville
    Nov. 23 Wisconsin-Whitewater 35, Monmouth 10 Whitewater
    Nov. 23 Wartburg 41, Hope 3 Holland
    Nov. 23 Huntingdon 27, Berry 24 Mount Berry
    Nov. 23 Wheaton 51, Martin Luther 7 Wheaton
    Nov. 23 Central 38, Wisconsin-Oshkosh 37 (ot) Pella
    Nov. 23 Chapman 68, Linfield 65 (ot) Orange
    Nov. 23 Salisbury 83, Maritime College 0 Salisbury
    Nov. 23 Union 24, Case Western Reserve 21 Schenectady
    Nov. 23 Muhlenberg 38, MIT 0 Allentown
    Nov. 23 Brockport 33, Western New England 28 Springfield
    Nov. 23 Mount Union 65, Hanover 14 Alliance
    Nov. 23 Wesley 58, Framingham State 21 Dover
    Nov. 23 Mary Hardin-Baylor 43, Redlands 14 Belton
    Nov. 23 North Central 51, Wabash 15 Naperville
    Second Round
    Nov. 30 Wheaton 49, Central 13 Wheaton
    Nov. 30 Salisbury 62, Union 41 Salisbury
    Nov. 30 North Central 59, Mount Union 52 Alliance
    Nov. 30 Muhlenberg 42, Brockport 0 Allentown
    Nov. 30 Mary Hardin-Baylor 42, Huntingdon 6 Belton
    Nov. 30 Wisconsin-Whitewater 41, Wartburg 28 Whitewater
    Nov. 30 St. John's 55, Chapman 26 Orange
    Nov. 30 Delaware Valley 45, Wesley 10 Dover
    Quarterfinals
    Dec. 7 Muhlenberg 24, Salisbury 8 Salisbury
    Dec. 7 North Central 31, Delaware Valley 14 Naperville
    Dec. 7 St. John's 34, Wheaton 33 Wheaton
    Dec. 7 Wisconsin-Whitewater 26, Mary Hardin-Baylor 7 Belton
    Semifinals
    Dec. 14 North Central 45, Muhlenberg 14 Allentown
    Dec. 14 Wisconsin-Whitewater 35, St. John's 32 Whitewater
    Stagg Bowl
    Dec. 20 North Central 41, Wisconsin-Whitewater 14 Shenandoah